دسته بندی نشده

ساندویچ فیله مرغ

ساندویچ فیله مرغ یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین انواع ساندویچ است که در جای جای دنیا طرفداران بسیاری دارد و با رسپی های متنوعی درست می شود. اگر ورزشکار هستید یا از سر کار به منزل بازگشته اید و وقت زیادی برای آماده کردن غذا ندارید ساندویچ فیله مرغ یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. همچنین در مهمانی های دوستانه یا پیک نیک و مسافرت می تواند یکی از بهترین گزینه ها می باشد چرا که بسیار سریع و فوری آماده خواهد شد. ساندویچ مرغ با چند قلم مواد اولیه تهیه و بسیار مقرون به صرفه می باشد. شما می توانید این ساندویچ را با انواع نان مانند باگت، بولکی و … میل کنید.

همه ما یک ساندویچ مرغ داغ و خوش طعم را دوست داریم، اما آیا تاریخچه پشت ساندویچ مرغ را می دانیم؟ در این مقاله نگاهی به تاریخچه ساندویچ فیله مرغ و انواع آن می پردازیم و نحوه آماده کردن  ساندویچ فیله مرغ را به شما ارائه می کنیم.

تاریخچه ساندویچ مرغ

در پی نتایج بدست آمده اولین ساندویچ مرغ در سال 1946 در رستوران آتلانتا توسط فردی به نام Truett Cathy به عنوان جایگزینی برای همبرگر تهیه شده است. تروئت کتی تکه ای فیله مرغ را کباب کرد و در نان سرو کرد و از آن پس بود که ساندویچ مرغ در سرار جهان محبوب شد و دیگر در تمامی رستوران ها این ساندویچ در منو قرار گرفت. راز محبوبیت این ساندویچ در سادگی دستور پخت آن است.

ساندویچ فیله مرغ

ما به وضوح از نحوه طبخ اولین ساندویچ مرغ فاصله زیادی گرفته ایم و نکته بسیار جالب تنوع موجود در سبک تهیه ساندویچ مرغ است. از آنجایی که هیچ قانون مشخصی برای تهیه ساندویچ فیله مرغ وجود ندارد، این ساندویچ می تواند با مرغ ریش ریش شده، به صورت کیوب، سرخ شده، بریان یا کبابی باشد. خود ساندویچ را می توان سرد یا گرم سرو کرد.

ساندویچ مرغ رباط با مواد اولیه درجه یک تهیه می شود و شما انواع مختلف ساندویچ های رباط را می توانید در سراسر ایران در سوپر مارکت ها خریداری کنید. رباط مجموعه گسترده ای از ساندویچ های مرغ را برای لذت بردن شما مشتریان ایجاد کرده است بنابراین بیایید به برترین ساندویچ های مرغ سرو شده در مجموعه رباط نگاه کنیم. ساندویچ های ذکر شده در زیر را می توانید در هر سوپر مارکت یا هایپر و مرکز خریدی تهیه و نوش جان کنید.

ساندویچ فیله مرغ رباط

این ساندویچ مرغ خوشمزه رباط همراه با فیله مرغ است، فیله مرغ های کیوب شده در نان نرم با سس مزه دار و خیار شور رنده شده و قارچ سرو می شود.

ساندویچ مرغ مکزیکی رباط

اگر طرفدار غذا های تند هستید ساندویچ مرغ مکزیکی رباط یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. این ساندویچ مرغ تند خوشمزه رباط همراه با فیله مرغ است، فیله مرغ های کیوب شده در نان نرم با سس مزه دار و قارچ سرو می شود و از ترکیبی که باعث خوش طعم شدن بیشتر آن می شود نخود فرنگی، ذرت و هویج است که به همراه خیارشور های رنده شده و فلفل قرمز طعمی بسیار خوش مزه و تند و تیز را می سازد.

ساندویچ مرغ گریل رباط

این ساندویچ مرغ خوشمزه رباط همراه با فیله مرغ است، فیله مرغ های کیوب شده  پس از گریل شدن در نان نرم با سس مزه دار و قارچ سرو می شود. ساندویچ مرغ گریل رباط یکی از بهترین ها برای افراد ورزشکار است و کالری بسیار کمی دارد.

ساندویچ مرغ و قارچ رباط

ساندویچ مرغ و قارچ رباط تهیه شده از فیله مرغ است، فیله مرغ های کیوب شده در نان نرم با سس مزه دار و قارچ سرو می شوند و از ترکیبی که باعث متمایز شدن طعم آن می شود پنیر خامه ای موجود در سس این ساندویچ است که به همراه خیارشور های رنده شده و ادویه طعمی بسیار خوش را می سازد.

ساندویچ مرغ چارلستون رباط

طرفداران طعم فلفل در غذا باید برای یکبار هم که شده ساندویچ مرغ چارلستون رباط را امتحان کنند. این ساندویچ مرغ که ازفیله مرغ های کیوب شده تهیه شده است در نان نرم سرو می شود و به همراه فلفل چارلستون و تکه های بادمجان و سیر یکی از فوق العاده ترین ساندویچ های رباط است.

ساندویچ دونر مرغ رباط

ساندویچ دونر مرغ رباط تهیه شده از فیله مرغ است، فیله مرغ های کیوب شده در نان نرم با سس مزه دار و قارچ سرو می شوند و از ترکیبی که باعث متمایز شدن طعم آن می شود پنیر خامه ای موجود در سس این ساندویچ است که به همراه خیارشور های رنده شده و ادویه طعمی بسیار خوش را می سازد.

ساندویچ مرغ و هالوپینو رباط

ساندویچ مرغ و هالوپینو رباط هم جزو غذا های تند می باشد. این ساندویچ مرغ تند خوشمزه رباط از فیله مرغ های کیوب شده در نان نرم تهیه می شود و از ترکیبی که باعث خوش طعم شدن بیشتر آن می شود پنیر خامه ای و فلفل هالوپینو تند و عصاره مرغ است که به همراه خیارشور های رنده شده و ادویه طعمی بسیار خوش مزه و تند و تیز را می سازد.

طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ رژیمی

سینه مرغ 2 عدد

فلفل دلمه به میزان دلخواه

پیاز 2 عدد

سیر 1 حبه

قارچ به میزان دلخواه

نمک، فلفل، زردچوبه و ادویه به میزان لازم

ابتدا پیاز، هویج و مرغ را آبپز کرده و سپس نمک و زردچوبه و فلفل و ادویه دلخواه را به آن اضافه کنید و منتظر شوید تا پخته شود.

تا مرغ ها پخته می شود پیاز، سیر و فلفل دلمه و قارچ را تفت داده و مرغ های پخته شده را ریش ریش کنید و سپس به مواد تفت داده شده اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *